pondělí 26. června 2017

Itálie 2k17

Jednoho krásného dne se mezi mnoha akcemi na letenky objevila taky zpáteční na jih Itálie za 700 korun českých, kdo by to nebral, že? :) V Itálii jsem byla nesčetněkrát, ale v Čechách se v dubnu ne a ne oteplovat, studený fronty na každém rohu a prodlouženému víkendu s přítelem za takový kačky se zkrátka ne neříká. No k těm kačkám...vzhledem k tomu, že neposedíme chvíli na jednom místě, se nám nakonec výlet po Itálii krapet prodražil. Kromě Bari (naše cílová destinace při přistání) jsme se podívali ještě do Neapole a do Říma. 

Všechny fotky jsou převážně z foťáku mého přítele Luboše, který už nějaký čas úspěšně bloguje na Konyho Travel blogu. :) Naše společné cestovatelské příběhy pak sdílíme na Instagramu WeAreLittleTall, protože jsme prostě trochu nadšení retardi do cestování, focení, do všeho. A protože se Luboš profesionálně věnuje tvorbě nejen svatebního videa pod firmou Forpix, z celého výletu je na plánu také krátký cestopis, který pak bude mít premiéru v kině ještě společně s cestopisem z Japonska z minulého roku a možná NorskaPanamy, kam se chystáme ještě letos. :)

Na rozsáhlý povídání si nepotrpím, proto kdo chce chytnout inspiraci, kouknout co stojí zato navštívit, tady je pár fotek z našeho 5ti denního cestovatelského šílenství. 


Castel Sant´Angelo nedaleko Vatikánu, původně Hadriánovo mauzoleum, ve kterém se dnes nachází národní muzeum. 


Vatican City v neděli. Sice máte některé vstupy zavřené, ale zase Vás tam neušlapou davy turistů. :)
Koloseum. Nechtěl se nám platit vstup, tak jsme přelezli zeď. Né, kecám. Tip, jak nestát hodinovou frontu na lístky? Nekupujte je přímo před vstupem do Kolosea, ale přejděte náměstí a kupte je u vstupu do zahrad Palatino. Lístek za 7.5€ (nezapomeňte ISICa) platí nejenom do komplexu Palatino a Forum Romanum, ale i do Kolosea. :)


Sant´Agnese in Agone na náměstí Piazza Navona a můj naprosto neodolatelný outfit ve stylu "ochladilo se, obleč se jak cibulka, fuck fashion". 


Vrchol sopky Vesuv a pohled na Pompeje zalité mlhou. Pokud máte roupy vidět nějakou sopku a zrovna se vám nechce na Sicílii za Etnou, podívaná to špatná nebude, jen se připravte, že Vás zkásnou 20€ za dopravu a vstup do NP, jen to fikne.

Co low-cosťáky příjemně nepřekvapí jsou ceny ubytování, kdy nejnižší cena přes AirBnB za osobu neklesne pod 350-400 Kč/noc. Breakfast included znamená suchej toustovej chleba ve skříni a kafe ala mletý židle.Přístavní město Bari má krásné historické centrum a kousek od něj taky oblíbenou, ale čistou pláž. :)
Žádné komentáře :

Okomentovat

Únos do Londýna

Když si teď zpětně vybavím, jaký kolem toho bylo haló, říkám si, že jsem mohla být trochu intuitivnější a tušit nějakou Koňárnu*. *...

Prohledat tento blog