neděle 22. listopadu 2015

TAIWAN 台灣 FORMOSA

Dalo by se říct, že Taiwan je taková malá a lepší Čínarozlohou asi o polovinu menší než Česká republika. Taiwan má všechno - moře a pláže s bílým i sopečným pískem, hory, metropole s několika miliony obyvatel, termální prameny, úžasnou architekturu, výborné jídlo a čaje za hubičku a lidé jsou tu milí a ve všem nápomocní (ale o tom možná později). :) Jestli někdy uvidíte výhodné letenky do Asie nebo se budete chystat třeba na Filipíny, udělejte si mezipřistání v Taipei, půjčte si auto a během 7-10 dnů můžete objet celý ostrov! Takže co vše se dá na Taiwanu vidět? (některé záběry jsou pouze z mobilu a fotky jsou ve snížené kvalitě, což mi, jak asi tušíte, úplně drásá nervy) x) 

Než začnete prohlížet, pusťte si k tomu písničku TADY! :) 

Národní park Taroko - třítisícové hory, které spojují visuté mosty a údolí, ve kterých se dá koupat v termálních pramenech. Sanxiantai Bridge poblíž města Taitung za východu slunce. Na pláž jsme přijeli zhruba ve 2 v noci, rozdělali spacáky a před 5. vstávali na tuhle podívanou. Češi mu často říkají "Žížalový most". 
Přístav v Kaohsiungu focený z nejvyšší budovy tohoto města - z 85. patra. 
Fotografie z vyhlídkového místa v Kaohsiungu s výhledem na nejvyšší budovu tohoto města. Budova s 85 patry se pyšní 2. nejrychlejším výtahem na světě, během 1 minuty Vás dostane do výšky 600m.

Komplex Fo Guang Shan Buddha Memorial Centre za městěm Kaohsiung byl otevřen teprve nedávno - v roce 2011.
Lesní stezky v Alishan Mountains. Z té zelené nám přecházely oči. :) 

Sun Moon Lake - největší jezero Taiwanu.

Chrámový komplex Lotus Pond a jeho chrámy na vodě. Všechny chrámy mívají vždy svůj vchod a východ a pokud chcete mít v životě štěstí, myslete na to, kterým vcházíte dovnitř! :) 


3 komentáře :

Únos do Londýna

Když si teď zpětně vybavím, jaký kolem toho bylo haló, říkám si, že jsem mohla být trochu intuitivnější a tušit nějakou Koňárnu*. *...

Prohledat tento blog