pondělí 16. září 2013

JAK "TO" PROBÍHÁ?

Tak dneska se ozývám s poněkud netradičním příspěvkem, pro množství identických dotazů "Jak probíhá focení?" jsem se rozhodla udělat takové malé shrnutí. :)

1. Kontakt a domluva aneb "Jak se k Vám mohu objednat?"
Pokud zrovna nejsou nikde vypsané termíny na focení, nejlepší je se individuálně domluvit přes zprávy na stránkách www.facebook.com/MKfotografka nebo přes email mkfotografka@gmail.com. Co dalšího potřebuji vědět je jestli máte nějakou představu o fotkách, zda budeme fotit venku či v ateliéru a jestli budete mít zájem o služby kadeřníka a o líčení, apod. :) 

2. Příprava na focení aneb "Co s sebou?"
S sebou zpravidla vše, co byste měli rádi na fotce a co vypadá trochu zajímavě. Osvědčily se rozevláté tuniky, šaty, barevné či výrazné doplňky a šperky a cokoliv nevšedního. Často byste se divili, co se dá použít jako rekvizita (např. umělé kytky do vlasů, šátek místo šatů). Fantazii se meze nekladou. Je jasné, že když mi přijdete v džínám a jednom triku, že si rozmanité fotky z prstu nevykouzlím. :)) 

3. Průběh focení aneb "Jak to focení probíhá?"
Samotná délka focení je velmi individuální, varianta SMALL trvá asi hodinu, CLASSIC a KALENDÁŘ o něco déle. Pokud jste si objednali líčení/účes ode mě nebo kadeřníka, focení se cca o hodinku protáhne. Kadeřník sídlí nedaleko mého ateliéru, takže Vás tam pošlu a pak vyzvednu, nebo přijdete za mnou (cca 3 minuty cesty). Během focení se převléknete, aby byly fotky co nejoriginálnější a bylo z čeho vybírat. Při realizaci v exteriéru se budeme přemisťovat a hledat nejfotogeničtější místa. No a nakonec k nejdůležitější obavě, kterou slyším snad od každého; "Ale já se neumím tvářit ani pózovat." Tak to je, přátele, úplně jedno. Vždy si Vás natočím/postavím/posadím a řeknu co máte dělat. :)

4. Nahrání fotografií aneb "A co se bude dít dál?"
Po skončení se rozejdeme, všechny fotografie projdu, vymažu nepovedené kde spíte, mluvíte, šklebíte se a zveřejním jako náhledy na portál pod jménem a heslem. Tam si také vyberete finální fotografie na úpravu. Fotografie vybíráte sami, ale pokud si nebudete vědět rady, ráda poradím. :) 

5. Úprava fotografií aneb "A za jak dlouho fotky budou?"
Pokud mi to čas dovolí, fotografie začnu opravovat hned jak mi zašlete své vybrané "favority. :) Zasílám většinou jako zkomprimované soubory na 2 nebo 3 části, ať nemusíte čekat, než upravím všechny. Fotografie jsou v originální velikosti (cca formát A2). Pokud se předem nedomluvíme jinak a nebude mě tlačit čas (nebo se další čtyři lidi nerozhodnou, že místo šesti fotek chtějí dvacet :D), všechny fotografie bych měla upravit nejpozději do dvou týdnů. Co se týče retuše, jsem zvyklá mazat pouze velké nedostatky, které svítí a jsou rušivé, ale pokud má někdo jiný konkrétní požadavek, vždy se snažím vyhovět. 

Žádné komentáře :

Okomentovat

Únos do Londýna

Když si teď zpětně vybavím, jaký kolem toho bylo haló, říkám si, že jsem mohla být trochu intuitivnější a tušit nějakou Koňárnu*. *...

Prohledat tento blog